Jak se jednoduše zbavíte zubního kamene? Známe starý babský receptZubní kámen je hnědo-žlutý vápenatý materiál, který máme na povrchu zubu. Hromadění zubního kamene směřuje ke zánětu dásní. Pokud si zuby neomýváme správně, usadíme si na nich povlak. To je vrstva, která je téměř neviditelná a obsahuje škodlivé bakterie. Zlikvidujeme si ho pouze správným čištěním chrupu se zubním kartáčkem.

Jediný způsob jak se tomu vyhnout je čistit si zuby, po každém jídle ale to je někdy téměř nemožné! Většina z nás jde k zubnímu lékaři s cílem vyřešit si tento problém. Mnoho lidí si však nemůže dovolit péče o chrup z důvodu vysoké ceny. Naštěstí existuje mnoho domácích receptů, které jsou připraveny z přírodních složek, které mohou být použity, pro naši péči. Je to však pouze preventivní opatření a hned vám zubní kámen neodstraní, jak váš zubař.

Zde je způsob, který vám pomůže udržet si svůj krásný úsměv.

složení:
40g skořápky z vlašského ořechu
1 šálek vody

Příprava:

Dejte skořápky do hrnce s vodou a uvaříte ji po dobu 20 minut.

Po vychladnutí směsi namočte zubní kartáč v této tekutině. Vyčistěte si jí pak zuby po dobu 5 minut. Ošetření opakujte 3krát denně a přibližně 7-14 dní aby vám povlak zmizel.

Doufáme, že se vám tento článek líbil. Nezapomeňte ho sdílet s přáteli a rodinou

loading...