Dokážeš z obrázku zjistit, jestli jde o sebevraždu nebo krutou vraždu: tuto záhadu vyřeší pouze 20% lidí. Patříš mezi ně právě ty?Každý z nás zná sérii příběhů o Sherlocku Holmesovi. Je to detektiv, který pomocí svého vtipu a dedukce dokáže vyřešit i ten nejsložitější zločin.

Dnes ti nabízíme možnost zahrát si na největšího detektiva a pokusit se vyřešit zločin. Tuto záhadu dokáže vyřešit pouze 20% lidí, takže musíš být velmi soustředěný. Tak co, připraven?

Takže, pozorně si prohlédni obrázek. Co se tam stalo? Vražda nebo sebevražda.

K tomu, aby si správně odpověděl, se musíš podívat na obrázek ještě jednou a všímat si detailů. Takže podívej se na obrázek ještě jednou a najdi důkazy pro svou verzi.

 

No co, už znáš správnou odpověď?

Podíváme se na obrázek a rozebereme si to po pořádku. Věnuj pozornost na těmto detailům.
kviz-sebevrazda-vrazda2

 

 
Umístění lampy, pera a cigarety v ruce naznačuje, že oběť je levák, ale zbraň má v pravé ruce. Pokud si myslíš, že tohle je odpověď na záhadu, tak se mýlíš. Je tu ještě spousta detailů, kterých je potřeba si všímat.

kviz-sebevrazda-vrazda3

Například, proč je tak vysoká židle při tak nízké parapetu, když při psaní oběť musí určitě bolet záda.

kviz-sebevrazda-vrazda4

Vidíme, že venku je noc, ale lampa nesvítí, možná byla vytržena ze zástrčky. Brýle svědčí o tom, že oběť špatně vidí, a dívka leží zády ke světelnému zdroji. A tady je další argument, že s lampou není něco v pořádku.

 

 
Nyní se blíže podíváme na skvrnu od krve. Krev na stěně značí, že v době výstřelu oběť seděla buď zády k oknu nebo ke stěně. Skvrna krve se nacházela ve výši 1.2 – 1.4 m (ve srovnání s nábytkem), což svědčí o tom, že v době, kdy byl výstřel, oběť buď klečela, nebo ležela. A soudě podle převrácené židle, dívka nejspíše seděla. Pokud se ovšem nepřevrátila při souboji.

kviz-sebevrazda-vrazda5

A poslední argument je to, že při sebevraždě zbraň nikdy nezůstane v ruce, ale upadne na zem. Takže dívka byla zavražděna.

kviz-sebevrazda-vrazda6

Po zanalyzování všech důkazů, jsme usoudili, že na obraze je zobrazena vražda. Tak co? Našel si všechny důkazy, které poukazují na danou skutečnost? Poděl se s námi o tom v našich komentářích, dej „like“, pokud se v tobě probudil detektiv.

loading...