Úvod RADY A TIPY Do života Co o vaší osobnosti říkají vaše chodidla? Když jsem si udělala tento...

Co o vaší osobnosti říkají vaše chodidla? Když jsem si udělala tento krátký test, byla jsem překvapená jaký je výstižný


Hodně se mluvilo o čtení z dlaní, o čtení z tvaru nehtů, o čtení z postavení očí. No o vaší osobnosti umí hodně napovědět i vaše chodidla. Není to žádná hloupost, tvar vašich nohou může prozradit mnoho z rysů, které jsou vám blízké a možná si je vůbec neuvědomujete. Těchto 10 typů nohou vás přesvědčí o tom, že každý tvar chodidla cosi o člověku napoví. Tak schválně, platí to i o vás?

římská noha

Tzv. římská noha je nejčastějším typem nohy nebo chodidla. Prsty jsou v poměru k samotnému chodidlu přiměřené velikosti, přičemž palec je největší. Lidé s tímto typem chodidla mají tendenci být velmi společenští a upřímní. Často je okolí považuje za charismatických, takže se nebojí být středem společnosti a mnozí z nich jsou podnikatelé, což svědčí o jejich sebevědomí a odvaze.

nohy1

 

 
selská noha

Když mají všechny prsty téměř identickou délku, působí jakoby měli obdélníkovou stopu. Od toho je odvozeno i jejich pojmenování, jde o tzv. selské chodidla. Lidé s tímto typem chodidla mají tendenci být rozhodní a klidní. Podobné vlastnosti se v minulosti připisovaly sedlákům. Dodnes používáme pojem „zdravý selský rozum“, který označuje rozvážného a rozumného člověka. Majitelé takových chodidel jsou většinou spolehliví a praktičtí.

nohy2

 

 
řecká noha

Majitelé takových chodidel jsou známí jako lidé ohně. Charakteristickým rysem takové nohy je rozšíření druhého prstu, který bývá zpravidla delší, než palec. Lidé s řeckým typem nohy mají tendenci být ohniví, nadšení, motivující okolí. Řecku nohu mívají často umělci a sportovci, čili zástupci kreativity a sportovního ducha. Podobně jako majitelé římské nohy, ani lidé s řeckým chodidlem nemají problém s poutání pozornosti.

nohy3

roztažená noha

Tyto chodidla působí jako velmi úzké, je to však jen oční klam. Způsobený je tím, že prsty jdou jakoby z kopce dolů. Palec je obecně největší ze všech prstů a směrem dolů se velikost ostatních prstů rovnoměrně snižuje. Lidé s tímto typem chodidla si cení své soukromí a jsou tajnůstkářští. Neradi o sobě mluví a také jsou neradi na výsluní. Mohou však být náladoví a nejednou i impulzivní.

nohy4

 

 
Noha s těžko oddělitelným malíčkem

Existuje skupina lidí, která nedokáže oddělit malíček na svém chodidle od sousedního prstu. Takoví lidé mají rádi rutinu a stereotyp. Tyto aspekty života jim dodávají pocit bezpečí. Jsou velmi spolehliví a věrní a jejich okolí je vnímá jako vynikajících společníků.

nohy5

Noha s lehce oddělitelným malíčkem

Na rozdíl od těch, kteří malíček nedokáží oddělit od sousedního prstu, tito lidé dokáží s malíčkem na noze pravý opak. Často mají potřebu něco ve svém životě měnit. Rutina a stereotyp je činí nešťastnými. Velmi snadno se začnou nudit a charakteristické jsou například tím, že někdy dělají bláznivé věci. Oni to tak sice nepociťují, ale jejich okolí má pocit, že jim něco chybí a proto na sebe potřebují poutat pozornost.

nohy6

 

 
zakrnělý malíček

Lidé se zakrslým malíčkem na obou chodidlech bývají často pyšní a chtějí mít ve všem pravdu. Za svými cíli jdou bez ohledu na další možné následky. Společností jsou vnímáni jako mimořádně nekonvenční.

nohy7

Mezera mezi druhým a třetím prstem

Lidé, kteří mají postavení prstů na chodidle takové, jako by měli mezi prsty díru resp. mezi druhým a třetím prstem mají výraznou mezeru, dokáží oddělovat své emoce od běžného pracovního života. Jednoduše řečeno dokážou si udržovat emocionální odstup, čímž si značně usnadňují život.

nohy8

 

 
Nakloněný třetí prst

Lidé s nakloněným třetím prstem rádi plánují věci kupředu. Výsledkem tohoto plánování je důslednost a organizovanost. Téměř vždy mají vše pod kontrolou a to bez ohledu na situaci, v jaké se ocitnou.

nohy9

Úzká základna na druhém prstu

Základna druhého prstu je úzká ve srovnání s horní částí špičky nohy. Při takových osob je pravděpodobné, že jde o expresivních lidí. Rádi zveličují a když jsou v dobré náladě, vyzařují kolem sebe pozitivní energii. Tehdy jejich okolí přímo zbožňuje, naopak když jim náladu něco pokazí, nejlépe uděláte, když od takového člověka odejdete co nejdále.

Sdílejte
Loading...

Kam dál?