Celý život jste si myli vlasy špatně! Pokud se naučíte tento způsob, už nikdy si je neumejete jinakAby byly vaše vlasy zdravé a krásné, je třeba vědět, jak je správně mýt. Naše koruna krásy je velmi důležitou součástí našeho života a je třeba se o ni i patřičně starat. Nevím, jak vy, ale já raději vyjdu ven bez make-upu, jak bych měla jít s neupravenými vlasy. Na základě tohoto článku možná zjistíte, že jste si vlasy myli celou dobu nesprávně.
Před mytím se češte
Chcete-li eliminovat poškozování vlasů, zejména konečků a stimulovat krevní oběh na pokožce hlavy, měli byste si vlasy před mytím vlasů pročesat.
Namočte si vlasy a aplikujte šampon na pokožku hlavy. Šampon byste měli vždy začít nanášet od kořínků po konečky a použité množství šamponu závisí na délce vašich vlasů.
masáž pokožky
Pomocí krouživých pohybů masírujte pokožku hlavy alespoň 2 minuty. Po masáži opláchněte své vlasy. Nezapomeňte, že vlasy se smývají vlažnou vodou.
Pokud je třeba, aplikujte kondicionér. Do dlaní si naberte trochu kondicionéru a vetřete ho do délek. Na koncích jsou vlasy vždy nejvíce poškozené. Nikdy neaplikujte kondicionér na pokožku hlavy nebo na kořínky. Způsobuje maštění vlasů, pokožka nemůže dýchat a vlasy jsou zatíženy.
Pokud máte delší vlasy, doporučuje se umýt si je šamponem dvakrát. Pokud máte jemné vlasy, kondicionér nebudete vůbec potřebovat, to mluvím z vlastní zkušenosti. Po umytí následují vaše klasické rituály. Buď si necháte vlasy volně uschnout, nebo používáte fén. Při úpravě nepoužívejte zbytečně mnoho přípravků, vaše vlasy to ničí a zatěžuje. Na ten krátký moment sice možná nějaký přípravek vyhladí vaše konečky, ale nikdy je „neopraví“. Proto pravidelně navštěvujte kadeřnický salon a nechte si roztřepené konečky zastřihnout.

DALŠÍ OBRÁZKY ➔

Loading...